Březen 2013

Pekelná procházka... =DD

23. března 2013 v 22:53 | Petule =D |  Procházky =)
Tak včera jsem psala o svém rodném ráji a dneska Vám mohu ledatak napsat o pekle na světě.
Nemám ráda velké město. Tento víkend jsme s přítelem zůstali v Brně na koleji a rozhodli jsme se, že se půjdeme projít. Škola vlastní "botanickou" tak jsme chtěli vyrazit tam, ale bylo zavřeno, tak jsme vyrazili do města.

Do známého nákupního střediska Vaňkovka, potřebovala jsem tam pár maličkostí. Nevěřili by jste
kolik lidí má čas marnit sobotním dnem v nákupním centru. Chápu, že venku byla vážně zima, trochu jsme to podcenili s oblečením, ale i tak bylo nádherně.

Pro co jsem šla jsem si samozřejmě nekoupila. =D Ale nakopili jsem si věci na salát a udělali
si výbornej... Mňam, ještě teď se oblizuji. =) Inu, vždy se snažíme dělat všechno ostatní než učení... =DD

Velikonoce dorazili už i do Brna.... ´=)


Pohádka do které se vracím... =)

22. března 2013 v 19:40 | Peťule =D |  Zápisníček

Miluji když mohu vypadnout do přírody a jen tak se procházek po čerstvě napadnutém sněhu...
Hodně času teď trávím v brněských ulicích, kde vidím spousty obchodů, lidí a šalin, ale přírody se mi tu moc nedostane. Zůstávám tu až tři dný v měsíci takže doma jsem opravdu minimálně.

To je důvod, proč si toho doma tak vážím. Nejenom že nemusím doma poslouchat hádky rodičů,
ale když přijedu je to zvláštní pocit. Sice mě doma nevítají a nejsem pro ně nijak speciálí, jako pro mé spolužáky, kteří mají doma vždy navaříno a podstrojují jim, ale i tak to má své kouzlo.

A proto moci vzít mého miláčka na procházku kolem mé rodné vesničky do polí a lesů je pro
mne jako lék pro duši z velkoměsta. Chybí mi velká rozhlehlá pole, která jsou v současné době plná bahna či sněhu? Údajně sněhu... U nás je sníh! Miluji sníh, miluji když malé vložky poletují vzduchem... Rybníček, který leží kousek na vesnicí, a proč rybníček? Protože má zhruba 2x3 m, je opravdu malinký, ale u něj je velký strom s krásnou košatou korunou. To je moje téměř nejoblíbenější místo u nás. Mohu jít po cestě, vcelku rozbité, ale nepotkám téměř žádné auto. Betynka si může pobíhat kolem, jak se jí jen zlíbí. Ta volnost, síla.... vážně mi to chybí. =)Co mě zavedlo do Brna =)

20. března 2013 v 22:48 | Peťule =) |  Zápisníček
Věřím, že si stále ještě pamatujete situaci v deváté třídě, kdy jste se museli rozhodnout na kterou
budete dále směřovat. Většina lidí nevěděla kam půjde. A to byl i můj případ. Vybrala jsem si Obchodní akademii.

To samé mě čekalo i na štřední škole ve čtvrtém ročníku. V úvahu přišli školy v Brně (Mendelova
universita), Praha (VŠE, CZU), České budějovice (Ekonomka). ČB byly pouze taková jistota, kde by mě vzali bez příjmacích zkoušek. Prioritou byla samozřejmě VŠE - nejprestižnější ekonomická škola v zemi. Byla jsem na přijímačkách, napsala jsem je, ale nestačilo. Na hlavní obor, co jsem se hlásila bylo potřeba 145 bodů a já měla nějakých 140 bodů. Smůla, přijali mě, ale na učitelku ekonomických předmětů a to jsem nechtěla. Na ČZU jsem také dělala příjímačky a zcela úspěšně. Původně jsem byla přihlášená na Kynologii, ale kvůli tlaku rodičů jsem musela změnit obor na Ekonomický a byla jsem přijatá. Poslední možností bylo Brno - Mendelova univrsita. Přijímací zkoušky bohužel nedopadli. U nich jsem naprosto zklamala.

Proto jsem se rozhodla, že půjdu na ČZU, dostavila jsem se na zápis. A byla jsem oficiálně
studentem jejich školy, ale v zápětí mi přišlo odvolání z Brna, že mě přijali. Takže vlastně ani nevím proč, ale řekla jsem si, že půjdu do Brna. Naprosto neznámého města, kde nikoho neznám. Dodnes nechápu, proč jsem to nakonec změnila a šla do Brna. Nikdy toho ovšem nebudu litovat. Ta škola není nejjednodužší. Položme si ale otázku, co máme v dnešní době zadarmo. Nic!

První semestr byl plný akcí... picích akcí a seznamování s novými lidmi. Přišlo zkouškové a velké
překvapení, nebylo to tak lehké jak jsem si myslela. Řeknu Vám Makroekonomie je hrozný předmět především, když ho berete naprosto do podrobností, ale dala jsem ho na třetí a poslední pokus! Bohužel ten předmět udělal pouze nějakých 300 lidí z 700. Jenže nakonec jsem stejně ztroskotala na angličtině. Prošla jsem písemnou, ale ústní mi prostě nedali. I tak je to úspěch. Stálo mět o hodně nervů a tak, ale co.... to jsem my nerváci.

Teď už navštěvuji druhý semestra uvidíme jaké bude zkouškové...

Narození =)

20. března 2013 v 21:54 | Peťule =D |  Zápisníček
Není to žádný jednoduchý proces - takové očekávání "narození" blogu. V očekávání musíme
vymyslet trefný název, který není jen tak lehké vymyslet. Podaří-li se Vám najít nějaké vhodné jméno Vašeho "dítěte". Zjistíme, že jméno používá již někdo jiný ač se svému "dítěti" nevěnuje. Zajímavě vyřešené, pokud není blog vůbec využíván (má prázdný obsah) či již byl zrušen, proč nemůže být přezdívka použitelná? Inu nechápu. A já se budu snažit o své "děťátko" starat dobře a něco nového ho naučit. Ten můj se tady narodil 15. 03. 2013 přesně v 18:02.

Nechystám se tu zveřejňovat žádné staré fotky či články. Budu hledět pouze do budoucnosti.
Minulostí se žíti stále nedá. Existuje spousta věcí, které pro mě nejsou uzavřené, ale musím se s tím naučit fungovat. Jako téměř každý majitel blogu působím na internetu už někdy od svých 11 let, cože je zhruba od roku 2002. Začínala jsem na blozích o seriálu Charmed. Byla jsem jich velkým fanouškem. Těch blogů tam bylo několik. Dále jsem pokračovala s tématikou osobních blogů - zhruba v době, kdy to začalo být aktuální. Byla jsem dokonce i členem autorského klubu. Bohužel většinou můj blog byl objeven lidmi, kteří to neměli nikdy vidět. A proto utíkám z adresy na adresu. Ale teď už si to budu opravdu hlídat. Kvůli svému poslednímu blogu jsem přišla o kamarádku. Sice jsem si už dlouho neměli co říci, ale napsala jsem na blog nasouhlas s něčím co souviselo s její osobou... a bylo zle, přitom jsem jí i osobně řekla, ale což ...

Co Vám mohu sdělit o sobě? Něco málo určitě. V současné době studuji prvním rokem na
Mendelově universitě v Brně, obor Ekonomika a management - cestovní ruch. Mám vše, co jsem si kdy přála mít. =) Miluji přírodu a ráda fotím (sice nemám zrcadlovku, ale i tak). Vlastním psíka - německou "vlčačku", které se bohužel nemohu věnovat moc často, proto jsem v Jihomoravském kraji a ona je ve Východních Čechách. Samozřejmě jako každý student mám občas i čas sledovat nějaké ty seriály - ikdyž stále méně. Mezi mé oblíbené patří Friends, Stargate SG-1, Once upon the time, Gilmorky, TVD (ale už pouze jen ze zvědavosti, jak to skončí). Hodně i čtu, nebo jsem alespoň četla a chtěla bych opět začít pořádně. Naposledy jsem jedním hltem přečetla Hunger games a musím říci, že se mi to skutečně moc líbilo.

Čemu se tu budu věnovat? Hlavně sobě... Svému působení na vysoké škole, focení, kreslení,
občas sepsání povídky. Prostě všemu co mě baví a co mě dělá mnou.

Určitě ráda poznám nové lidi,
Peťule