Co mě zavedlo do Brna =)

20. března 2013 v 22:48 | Peťule =) |  Zápisníček
Věřím, že si stále ještě pamatujete situaci v deváté třídě, kdy jste se museli rozhodnout na kterou
budete dále směřovat. Většina lidí nevěděla kam půjde. A to byl i můj případ. Vybrala jsem si Obchodní akademii.

To samé mě čekalo i na štřední škole ve čtvrtém ročníku. V úvahu přišli školy v Brně (Mendelova
universita), Praha (VŠE, CZU), České budějovice (Ekonomka). ČB byly pouze taková jistota, kde by mě vzali bez příjmacích zkoušek. Prioritou byla samozřejmě VŠE - nejprestižnější ekonomická škola v zemi. Byla jsem na přijímačkách, napsala jsem je, ale nestačilo. Na hlavní obor, co jsem se hlásila bylo potřeba 145 bodů a já měla nějakých 140 bodů. Smůla, přijali mě, ale na učitelku ekonomických předmětů a to jsem nechtěla. Na ČZU jsem také dělala příjímačky a zcela úspěšně. Původně jsem byla přihlášená na Kynologii, ale kvůli tlaku rodičů jsem musela změnit obor na Ekonomický a byla jsem přijatá. Poslední možností bylo Brno - Mendelova univrsita. Přijímací zkoušky bohužel nedopadli. U nich jsem naprosto zklamala.

Proto jsem se rozhodla, že půjdu na ČZU, dostavila jsem se na zápis. A byla jsem oficiálně
studentem jejich školy, ale v zápětí mi přišlo odvolání z Brna, že mě přijali. Takže vlastně ani nevím proč, ale řekla jsem si, že půjdu do Brna. Naprosto neznámého města, kde nikoho neznám. Dodnes nechápu, proč jsem to nakonec změnila a šla do Brna. Nikdy toho ovšem nebudu litovat. Ta škola není nejjednodužší. Položme si ale otázku, co máme v dnešní době zadarmo. Nic!

První semestr byl plný akcí... picích akcí a seznamování s novými lidmi. Přišlo zkouškové a velké
překvapení, nebylo to tak lehké jak jsem si myslela. Řeknu Vám Makroekonomie je hrozný předmět především, když ho berete naprosto do podrobností, ale dala jsem ho na třetí a poslední pokus! Bohužel ten předmět udělal pouze nějakých 300 lidí z 700. Jenže nakonec jsem stejně ztroskotala na angličtině. Prošla jsem písemnou, ale ústní mi prostě nedali. I tak je to úspěch. Stálo mět o hodně nervů a tak, ale co.... to jsem my nerváci.

Teď už navštěvuji druhý semestra uvidíme jaké bude zkouškové...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niff Niff | Web | 21. března 2013 v 17:19 | Reagovat

Ahoj :) Doufám že se ti v druhém semestru bude dařit. :) Já dělám letos maturitu, nástup na vysokou školu mě teprv čeká, ale děsně se toho bojím. Jsem z Prahy a půjdu na vysokou (pokud maturita a vše dobře dopadne) do Českých Budějovic.. jsem na to docela zvědavá..

2 Das Das | Web | 23. března 2013 v 15:22 | Reagovat

[1]: Do ČB prostě pudeš! :)

Muselo to být docela těžké, vypadnout někam, kde nic a nikoho neznáš.. ale na druhou stranu je to velký krok do předu, k osamostatnění se, poznání nových lidí,..
Věřím, že školu zvládneš. Pokud budeš opravdu chtít, tak věřím že ano. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama