Chlupáček skákavý =)

27. července 2014 v 18:13 | Petule =D |  Prcek

"Čím víc poznávám lidi, tím více mám rád zvířata".

Zanedbávám všechno a všechny, ale mého malého roztomilého čtyřnohého hopsálka - nikdy! Hodně času uběhlo a my už nejsem tak malincí, roztomilý a nemotorní. Jsme zvědavý, chytří, rozmazlení, mazaní a krásní. Jediné co nám chybí je pevné zdraví, ale bojujeme ze všech králičích sil, které máme.


Jak se v dnešní době všude píše a říká - pořiďte si psa s PP a podobně.... Tak jsem dbala na to, aby můj "maličký" - on už není tak maličký - nebyl někde ze zvěrimexu, ale byl tzv. papírový. Ovšem jsem zjistila, že jsem našla sice chov zakrslých králíčků, ale zřejmě paní možná vše dělala jen pro peníze, nevím... Prodala mi malého, nemocného "chcípáčka". Pan veterinář mi řekl, že takový kousek nikdy neměl opustit chov - neměl se prodávat, nebo alespoň s upozorněním. Zřejmě jeho maminka měla kokcidiózu a od ní to přešlo na malého, který s ní bojuje hrozně často. Lečíli jsme se s ní už čtyřikrát během půl roku, dále jsem měli nález na průduškách, a nějaké "blešky" díky, kterým nám vypadávala srst, ale ač je můj maličký často nemocný - miluji ho. Nikdy ho nevyměním. Bohužel mi nějaký průkaz původu je k ničemu, ...Mám s ním již tolik foteček i když byl malinký, že se mi jen těžko hledá nějaká, která by byla naprosto úžasná a jedinečná. Můj počítač se jen topí v množství fotek s ním, proto přikládám pár aktuálních foteček.Je to s ním hrozná sranda, protože když ho zrovna doma nemůžu najít, tak nějak prozkoumává, oblibuje, nebo se schovává pod skříní. Tam, kde se mu vejde hlavička, tam vleze, takže musíte být opravdu velice hodně ostražití, kam všude může vylést.A jako poslední naprosto úžasná vlastnost králíčků - hlodání. To je naprosto úžasné. Vidíte to dřevěné obložení? Tak to už je na pár místech vyhlodané, jak to budu vysvětlovat rodičům, na to jsem ještě nenašla odvahu a přitom přísun čerstvích jabloňových větviček má dost, ale uhlídat tohohle tvorečka je občas naprosto nadlidský výkon.

Navíc pokaždé, když si ho chcete vyfotit v nějaké hezké pozici, otočím Vám hlavu, už to má téměř na povel. "Vidím foťák - utíkám." =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aailyyn Aailyyn | Web | 27. července 2014 v 18:47 | Reagovat

Kokcidiózu ale neovlivníš. U králíka ji může spustit i stres, přestože ho přeléčili. To ještě nemusí být známka špatnýho chovu, že ji králík má. Králík s PP by rozhodně neměl být nějak závažněji nemocný, to je divný. Fakt k němu ty papíry máš? A co na to chovatel?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama