Kabáti: Po čertech velkej koncert II.

18. září 2014 v 22:29 | Petule =D |  Zápisníček

Tento velký den přišel poměrně velmi rychle. Ještě nedávno jsem objednávala lístky přes internet a čekala až mi vstupenky přijdou na e-mail. Inu 13. 9. 2014 - tedn den nastal velice rychle. A přišel Po čertech velkej koncert II. na Vypichu v Praze.



Jsme žádní troškaři, takže jsme objednali rovnou 16 lístků. Samozřejmě jsem byla hlavní pořadatel akce, takže jsem měla vše na své triko. Do Prahy jsme původně chtěli vyrazit již ráno, jenže práce, únava a počasí skutečně nepřálo, takže jsme do našeho hlavního města vyrazili až po druhé hodině. V HK jsme si dali sraz s jednou částí zájezdu a kolem páté jsme již stáli u ambasád v Praze, kde jsme nechali naše skvostné automobily.


Ze zastávky Hradčanská měli jezdit určitě, jak říkají pražáci "tramvaje" - my, co studuje v Brně... tak tento výraz neznáme! Jedna jela naprosto narvaná, druhá jela prázdná, ale my stáli a čekali na autobus. Když jsme konečně dorazili na Vypich tak davy lidí ze všech stran.


Postavili jsme se do jedné z řad a čekali, čekali a čekali. Tlačenice houstla, místa ubývalo... tribuny se blížily. Chlápek, co stál u hrazd a zuřivě prohlížel kabelky, batohy... a vyhazoval z nich jakékkoliv lahve s pitím, voňavky, deštníky či nože... Člověk když dorazil k němu, tak mu roztrhl lístek - tím mě naštval, ale chápu, že v tak velkém množství to musel nějak rozlišit. Když se člověk dostal přes tyto pány, tak už bylo všude super místa...

Bohužel jsme nestihli předkapelu - speciální hosta - DAD, což mě mrzí. Pouštěla jsem si je na youtube a zněli super!

Pak to přišlo - skupina Kabát nás přivítala na svém speciálním koncertě. Kolik nás bylo? 75.000 lidí. Wau. Měli jsme skvělé místo, akorát jsme viděli na obrazovku a i na pódium. Nejvíce mě dostali písničkou - Šaman. Možná ani ne písničkou, ale když Vojta řekl, že tuhle písničku věnujeme všem, kteří tu nejsou a nemohou už být a koukají na nás z nebe... (něco v tomto smyslu) tak mě text téhle písničky rozplakal. Jo jo, můj přítel tam prostě chyběl. Myslela jsem na něj už před koncertem, ale chyběl. A tímhle .. prostě jsem si pobrečela. A ta písnička pro mě dostala nový, ale hlubší význam už navždy!


Při zazněné "Go satane go" se skutečně hodně dobře povedly efekty. Byla to show! A vlastně celý koncert byl suprový, někde jsem v nějaké recenzi četla, že tomu chyběl moment překvapení. Jaký? Proč? Koncert měl grády, hrály se skvělé skladby ze starších i novějších alb, udělali průřez, zahráli ty nejlepší skladby, které se žádají fanoušci. Krásně to oživili i cimbálovkou a já - já za sebe musím říci, že bych neměnila! Líbilo se mi to. A žádný moment překvapení mě nechyběl.

Myslím, že je především velmi vzácné, že kluci vydrželi společně celých 25 let ve stejném složení. A ráda zase za dalších pět let půjdu na další výroční koncert! Takhle jim ještě jednou gratuluji a doufám, že zůstanou tací jací jsou.

Navíc můžeme jen děkovat počasí. Nepršelo! Akorát toho bahna, co jsem si přivezli domů... Boty šli do pračky, ale to už je menší detail, který nám náš zážitek jen tak nezničí. =)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Das Das | Web | 4. října 2014 v 21:44 | Reagovat

ty bláho, ty boty. :D
každopádně neuvěřitelná závist, kabáty mám moc ráda a je mi jasné, že tam musela být neuvěřitelná atmosféra :)

2 Lucy Lucy | Web | 13. listopadu 2014 v 14:43 | Reagovat

Závidím, koncert musel být naprosto super!!! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama